Українка намагалася вивезти двохсотлітню Біблію за кордон

Через пункт пропуску "Краковець" на українсько-польському кордоні жінка намагалася вивезти кілька стародруків

Про це повідомило Західне регіональне управління Держприкордонслужби України.

"Під час бесіди жінка пояснила, що ці книжки з колекції її чоловіка, і що вона нібито не знала, що вони можуть становити культурну чи історичну цінність", – йдеться у повідомленні.

Однак старовинні видання в українки вилучили і відправили на експертизу.

Серед знайдених книг стародруки церковного характеру:

  • рукописна Біблія (дата написання невстановлена),
  • друкована Біблія (1823 рік),
  • "Потерянный Рай" (1897 рік),
  • "Проповіді" - автор Джеймс Фостер (1794 рік).

Вилучені на кордоні України історичні чи культурні цінності, які намагались перевозити нелегально, після експертизи передають музеям. Роблять це після відповідного судового рішення.

 
Скріншот із відео Західного регіонального управління Держприкордонслужби України

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.

Лист до братів-юдеїв. Найдавніший документ зі згадкою про Київ написаний івритом?

Справжньою сенсацією для науковців у 1960-х роках стала знахідка документа, написаного за часів Давньої Русі, на її теренах, ще й зі згадкою Києва. Щоправда, йдеться не про літопис чи хроніку. Тож про якісь важливі політичні події з нього годі було дізнатися. Та й зберігався він не в Києві, а в Каїрі. У сховищі тамтешньої синагоги Бен-Езра.