Олена Зеленська та Олександра Матвійчук потрапили до топ-100 найвпливовіших людей

Журнал Time опублікував список 100 найвпливовіших людей планети у 2023 році

Як інформує Україна молода, відповідний перелік розміщений на сайті журналу.

У списку шість категорій.

У категорії "Лідери" потрапили дві українки - перша леді України Олена Зеленська та лауреатка Нобелівської премії миру Олександра Матвійчук. Варто зазначити, що замітку про Олену Зеленську написала перша леді США Джилл Байден, а про Олександру Матвійчук - Гілларі Клінтон.

У цю ж категорію також увійшов президент США Джо Байден, канцлер ФРН Олаф Шольц, прем'єр Японії Фуміо Кішіда та заарештований в рф журналіст The Wall Street Journal, громадянин США Еван Гершкович та інші.

До списку "Титани" зарахували Ілона Маска, футболіста Ліонеля Мессі, співачку Бейонсе та розробників вакцини Biontech Угура Шахіна та Озлем Туреджі.

Цьогорічними "Новаторами" стали генеральний директор OpenAI Сем Альтман, супермодель Белла Хадід та американська реперка Доджа Кет.

У категорії "Кумири" - британський король Чарльз ІІІ, письменник Салман Рушді, американська баскетболістка Брітні Грайнер, яку звільнили з ув'язнення в рф, та інші.

Американський актор Майкл Б. Джордан, актори Колін Фарелл та Дрю Беррімор потрапили до списку "Діячі мистецтва".

 

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.