IN MEMORIAM: на війні загинув історик і реконструктор Ігор Ригель

7 квітня 2023 року на війні з російськими окупантами загинув історик, коваль та реконструктор Ігор Ригель. Йому було 37 років

Про це повідомила Зимноводівська міська рада.

Ігор Ригель уродженець села Холодновідка Зимноводівського району Львівської області. У 2010 році закінчив Львівську  національну академію мистецтв. 

"На фронті загинув Ігор Ригель, випускник кафедри художнього металу ЛНАМ. Художник, коваль, історик, реконструктор, воїн, герой…Назавжди в наших серцях!" – йдеться в заяві навчального закладу.

У Клубі історичної реконструкції "Лодь" загибель бійця назвали невимовною втратою для членів організації та всього реконструкторського руху України.

"Ігор Ригель – автор багатьох неповторних історичних реплік у царині ковальського ремесла. Пав смертю хоробрих. Невимовна втрата для усіх нас та реконструкторського руху України!" – йдеться в дописі клубу "Лодь".

Роботи Ригеля українці могли бачити у фільмах "Захар Беркут", "Сторожова Застава", "Козаки", "Брехлива історія" та багатьох інших. 

Ігор Ригель добровольцем пішов на фронт на початку російського повномасштабного вторгнення. Після отриманих поранень у російсько-українській війні 7 квітня життя воїна обірвалося.  У Героя залишились мати, батько та сестра.

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.