Культурні цінності з «Межигір’я» та «Сухолуччя» передадуть музеям, які пограбували росіяни
Книги, картини, ікони та інші культурні цінності з резиденції «Межигір’я» та мисливського будинку «Сухолуччя» передадуть у музеї, що постраждали від російської агресії
Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики, передає Укрінформ.
"Вилучені культурні цінності мають належати усім українцям. Збереження цих предметів для суспільства, їх вивчення й публічне представлення – абсолютний пріоритет нашої національної музейної політики. Ми плануємо передати предмети профільним музеям, зокрема тим, які зазнали руйнувань унаслідок російської агресії, та тим, які пограбували росіяни", – сказав очільник МКІП Олександр Ткаченко.
Повідомляється, що наразі стягнуті активи зберігаються в Національному художньому музеї України. Далі МКІП ухвалить рішення про передачу цінностей для постійного зберігання до конкретних закладів.
Так, вилучено картини, зокрема, "Вид Феодосії в місячну ніч" І. К. Айвазовського, "Вид на долину Аніо біля Тіволі" К. Моргенштерна. Також наявні книги, включно з Апостолом, виданим Іваном Федоровим в 1574 році, ікони ХІХ ст. "Богоматір Скоропослушниця", "Воскресіння Христове зі святами", "Богородиця Казанська", вази, дерев'яні скульптури, годинник підлоговий у стилі Людовіка ХV, виготовлений в 1765 році у Франції.
Також до власності держави перейшла монета із зображенням Хреста Єфросинії Полоцької та вставками зі штучного каміння, пам'ятна медаль "Образ Казанської Богоматері", набір пам'ятних медалей "В пам'ять 200-річчя перемоги у війні 1812 року", мощовик з мощами Святого Віктора, 61 лист "Спеціальної карти Європейської Росії" автора І.А. Стрельбицького, виконані в 1921 році в росії, горщик періоду Трипільської культури.