На горі Монастир вшанували пам'ять воїнів УПА

На горі Монастир вшанували пам'ять 64-х воїнів УПА, заблих в бою з військами радянського НКВД 2-3 березня 1945 року

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив Святослав Шеремета, Голова комісії культури, інформаційної політики та промоції Львівської обласної ради.
"Переконаний, що гора Монастир стане місцем пам'яті , яке символізуватиме боротьбу народів проти комуністично-кремлівського тоталітарного режиму, наступником та послідовником якого є путінська московія", - зазначив Святослав Шеремета.
Нагадаємо, що меморіальна дошка на горі Монастир біля Верхрати була сплюндрована ще у 2015 році та неодноразово ставала об'єктом актів вандалізму. На могилі знаходився напис: "Загинули в боротьбі за Україну", затверджений покійним секретарем Ради охорони пам'яті боротьби і мучеництва Анджеєм Пшевозніком. На пам'ятнику були розміщені імена та прізвища, дати народження похоронених без жодних військових звань і символіки.

Восени 2020 року польська сторона "відновила" меморіальну таблицю на братській могилі вояків УПА на горі Монастир, проте із неї зник надпис і прізвища та імена бійців УПА. На необхідності повернути імена на надгробну плиту наполіг Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою 12 жовтня 2020 року.

Хто похований на горі Монастир?

Тоді ж Український інститут національної пам'яті закликав польську сторону впорядкувати поруйновані українські місця пам'яті і відновити імена воїнів УПА на пам'ятнику на горі Монастир.

Проте, як бачимо, досі перелік загиблих вояків УПА на меморіалі на горі Монастир так і не відновили. 
 

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.