АНОНС: Свято нагородження Премією «За збереження історичної пам’яті» імені Леся Танюка

Захід відбудеться 3 квітня о 17:00 у Центрі Леся Курбаса

Премія імені Леся Танюка "За збереження історичної пам'яті" заснована 2018 року Громадською організацією "Всеукраїнська правозахисна організація "Меморіал" імені Василя Стуса", Національним Центром Театрального Мистецтва ім. Леся Курбаса, видавництвом "Дух і Літера".

Вона присуджується щороку авторам (літераторам, митцям,режисерам, громадським діячам, дослідникам, історикам, науковцям, ), незалежно від місця проживання, за особливий внесок в українську культуру та історію та за стійкість громадянської позиції. Лауреат Премії імені Леся Танюка отримає: відзнаку - символ нагороди (худ. С. Маслобойщиков; тритомник Леся Танюка (обрані твори) плюс книжкову нагороду від видавництва "Дух і Літера".

Кандидатів на Премію висувають члени журі у складі:

Корнієнко Неллі – мистецтвознавець, соціолог художньої культури, культуролог, синергетик, доктор мистецтвознавства, академік НАМУ, засновник і генеральний директор НЦТМ ім. Леся Курбаса.

Моркляник Богдан – Перший заступник Голови Правління "Меморіалу", громадський діяч, доктор технічних наук.

Баланюк Юрій – заступник Голови Правління "Меморіалу", Голова Національного агентства кваліфікацій.

Фінберг Леонід – директор Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства, головний редактор видавництва "Дух і Літера" НаУКМА.

Маслобойщиков Сергій – графік, сценограф, режисер театру і кіно.

Самолевська Ольга - кінорежисер-документаліст, сценарист і поет. Лауреат міжнародних та національних кінофестивалів.

Буковський Сергій – кінорежисер, Лауреат Національної премії України ім.Тараса Шевченка, Народний артист України.

Стяжкіна Олена - письменник, публіцист, доктор історичних наук.

Куликов Андрій – журналіст, редактор, радіоведучий, телеведучий, актор, медіа-експерт.

Крижанівський Володимир – політик і дипломат, Перший Надзвичайний і Повноважний Посол України в РФ, Експерт Програми сприяння Парламенту.

Казарин Володимир - доктор філологічних наук, професор, ректор Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського.

Тримбач Сергій – кінокритик, кінознавець, кіносценарист. Чинний голова Національної спілки кінематографістів. Лауреат Державної премії України ім.. О.Довженка.

Чернілевський Станіслав – поет, письменник, кінорежисер, сценарист, педагог.

Танюк Оксана – (секретар Премії) – мистецтвознавець, письменник, драматург.

Вхід на подію вільний!

 

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.