АНОНС: Свято нагородження Премією «За збереження історичної пам’яті» імені Леся Танюка

Захід відбудеться 3 квітня о 17:00 у Центрі Леся Курбаса

Премія імені Леся Танюка "За збереження історичної пам'яті" заснована 2018 року Громадською організацією "Всеукраїнська правозахисна організація "Меморіал" імені Василя Стуса", Національним Центром Театрального Мистецтва ім. Леся Курбаса, видавництвом "Дух і Літера".

Вона присуджується щороку авторам (літераторам, митцям,режисерам, громадським діячам, дослідникам, історикам, науковцям, ), незалежно від місця проживання, за особливий внесок в українську культуру та історію та за стійкість громадянської позиції. Лауреат Премії імені Леся Танюка отримає: відзнаку - символ нагороди (худ. С. Маслобойщиков; тритомник Леся Танюка (обрані твори) плюс книжкову нагороду від видавництва "Дух і Літера".

Кандидатів на Премію висувають члени журі у складі:

Корнієнко Неллі – мистецтвознавець, соціолог художньої культури, культуролог, синергетик, доктор мистецтвознавства, академік НАМУ, засновник і генеральний директор НЦТМ ім. Леся Курбаса.

Моркляник Богдан – Перший заступник Голови Правління "Меморіалу", громадський діяч, доктор технічних наук.

Баланюк Юрій – заступник Голови Правління "Меморіалу", Голова Національного агентства кваліфікацій.

Фінберг Леонід – директор Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства, головний редактор видавництва "Дух і Літера" НаУКМА.

Маслобойщиков Сергій – графік, сценограф, режисер театру і кіно.

Самолевська Ольга - кінорежисер-документаліст, сценарист і поет. Лауреат міжнародних та національних кінофестивалів.

Буковський Сергій – кінорежисер, Лауреат Національної премії України ім.Тараса Шевченка, Народний артист України.

Стяжкіна Олена - письменник, публіцист, доктор історичних наук.

Куликов Андрій – журналіст, редактор, радіоведучий, телеведучий, актор, медіа-експерт.

Крижанівський Володимир – політик і дипломат, Перший Надзвичайний і Повноважний Посол України в РФ, Експерт Програми сприяння Парламенту.

Казарин Володимир - доктор філологічних наук, професор, ректор Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського.

Тримбач Сергій – кінокритик, кінознавець, кіносценарист. Чинний голова Національної спілки кінематографістів. Лауреат Державної премії України ім.. О.Довженка.

Чернілевський Станіслав – поет, письменник, кінорежисер, сценарист, педагог.

Танюк Оксана – (секретар Премії) – мистецтвознавець, письменник, драматург.

Вхід на подію вільний!

 

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.