Окупанти перейменували Олешки на Цюрупинськ

Місто Олешки на Херсонщині російські окупанти перейменували на честь радянського діяча Олександра Цюрупи

Про це повідомляє низка російських інтернет-видань.

"У рамках відкату перейменувань скоєних після державного перевороту в Києві, місто Олешки в Херсонській області перейменоване в Цюрупинськ (назване на честь уродженця міста, голови Держплану СРСР та наркома зовнішньої торгівлі СРСР товариша Цюрупи – власне, він найвідоміший уродженець міста). Місто вже неодноразово змінювало назви - крім Олешки та Цюрупинськ, він так само носив назви Дніпровськ, Цюрупинське, Олешки)", - йдеться у повідомленні.

Варто зазначити, що місто Олешки окупанти називають на свій лад – Альошкі. 

Під час радянської окупації в 1928 році місто було перейменоване на Цюрупинське іменем радянського діяча Олександра Цюрупи - ініціатора введеня в державі продовольчої диктатури (введена декретом ВЦВК від 13 травня 1918), одного з організаторів продзагонів, авторв концепції п'ятирічок. Після 1956 року місто мало назву Цюрупинськ.

19 травня 2016 року в рамках виконання українського закону про декомунізацію місту повернено назву Олешки.

 

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР