IN MEMORIAM: Помер скульптор та народний художник Іван Бровді

На Закарпатті пішов з життя відомий скульптор, народний художник Іван Бровді. Йому було 84 роки

Про це повідомив міський голова Мукачева Андрій Балога, передає Укрінформ.

"Сьогодні Мукачево втратило Почесного громадянина міста, народного художника України, скульптора Івана Васильовича Бровді. Тут він створив монументальні бронзові скульптури, які є окрасою міста, - скульптурна група Кирило і Мефодій, Рік біди і випробувань, Мадонна, пам'ятники Василю Турянчику, Сажотрусу Берті-бачі, Ромові-господарнику. Це далеко неповний перелік спадку Івана Васильовича"", - зазначив Балога.

Ще одна візитівка Бровді, за якими його впізнають туристи, що приїжджають на Закарпаття, - це пам'ятник Сині та Виру, героям легенди про Синеверське озеро.

Іван Бровді був представником Закарпатської школи живопису, учень корифеїв школи Бокшая, Коцки, Манайла та Контратовича.

Іван Васильович Бровді народився 2 червня 1939 року в селі Онок Виноградівського району на Закарпатті. Закінчив Ужгородське училище прикладного мистецтва. Найбільших успіхів досяг у декоративно-монументальній скульптурі та станковому живописі.

Твори Івана Бровді зберігаються в українських музеях, його скульптур найбільше на Закарпатті, у місті Мукачево, де жив та творив художник. Також роботи Бровді зберігаються в приватних колекціях у Ізраїлі, США, Канаді, Німеччині, Італії, Австрії, Словаччині, Польші, Австралії та росії.

 

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.