На Волині знайшли частину іконостасу XVII століття, який наказав ліквідувати Паша "Мерседес"

На Волині знайшли частину історичного іконостасу-вівтаря з храму Адама Киселя у Низкиничах, який було ліквідовано за часів незалежності Пашою "Мерседесом"

Про знахідку повідомив волинський краєзнавець та релігієзнавець Юрій Велінець.

На початку чи в середині XVII століття бароковий іконостас перебував у Низкиницькому монастирі (нині це Володимирський район), побудованому Адамом Кисілем у 1643 році.

"Упродовж десятка років на шафі Свято-Покровської церкви села Кропивщина перебувала ікона "Таємної вечері" - елемент Низкиницького іконостасу XVІІІ століття. В храм вона потрапила у 1997 році через брак церковного начиння у новозбудованій церкві згаданого вище села. Вона представляє собою одну з найяскравіших декорованих частин Низкиницького іконостасу", - зазначив Юрій Велінець.

Іконостас XVII століття доручив розібрати й спалити тодішній очільник монастиря, а нині - намісник Києво-Печерської лаври, митрополит УПЦ МП отець Павло (Петро Лебідь),  відомий, як Паша "Мерседес".

Варто зазначити, що релігійна громада села Кропивщина дбайливо ставилися до ікони. Обережно знявши зі стін храму її було замотаною в рушники та покривало, що оберігало ікону від запилення та художніх втрат.

Після проведення зборів релігійної громади висловили пропозицію передати ікону до Нововолинського історичного музею.

 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.