На Волині знайшли частину іконостасу XVII століття, який наказав ліквідувати Паша "Мерседес"

На Волині знайшли частину історичного іконостасу-вівтаря з храму Адама Киселя у Низкиничах, який було ліквідовано за часів незалежності Пашою "Мерседесом"

Про знахідку повідомив волинський краєзнавець та релігієзнавець Юрій Велінець.

На початку чи в середині XVII століття бароковий іконостас перебував у Низкиницькому монастирі (нині це Володимирський район), побудованому Адамом Кисілем у 1643 році.

"Упродовж десятка років на шафі Свято-Покровської церкви села Кропивщина перебувала ікона "Таємної вечері" - елемент Низкиницького іконостасу XVІІІ століття. В храм вона потрапила у 1997 році через брак церковного начиння у новозбудованій церкві згаданого вище села. Вона представляє собою одну з найяскравіших декорованих частин Низкиницького іконостасу", - зазначив Юрій Велінець.

Іконостас XVII століття доручив розібрати й спалити тодішній очільник монастиря, а нині - намісник Києво-Печерської лаври, митрополит УПЦ МП отець Павло (Петро Лебідь),  відомий, як Паша "Мерседес".

Варто зазначити, що релігійна громада села Кропивщина дбайливо ставилися до ікони. Обережно знявши зі стін храму її було замотаною в рушники та покривало, що оберігало ікону від запилення та художніх втрат.

Після проведення зборів релігійної громади висловили пропозицію передати ікону до Нововолинського історичного музею.

 

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.