Керівника комуністичної Словенії похоронили з військовими почестями

Керівника спецслужб комуністичної Югославії Янеза Землярича похоронили з військовими почестями

У Словенії розгортається політичний скандал.

 

30 грудня 2022 року помер один із керівників комуністичної Словенії та Югославії Янез Землярич. Він очолював уряд Соціалістичної республіки Словенія у складі Соціалістичної федеративної республіки Югославія у 1980-1984 рр., був директором Служби національної безпеки СФРЮ з 1975 по 1976 рік.

Конституційний суд та Верховний суд Словенії офіційно визнали діяльність Служби національної безпеки СФРЮ злочинною.

6 січня відбулись похорони Янеза Землярича з військовими почестями та за участю посадових осіб.

Це рішення викликало різку критику з боку опозиційної Словенської демократичної партії. "Рішення уряду Роберта Голоба порушує фундаментальне право на людську гідність і є насмішкою над стражданнями численних жертв злочинної діяльності UDBA", - заявили в партії.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.