У Росії зникло понад пів мільйона татар: Путіна просять перерахувати

За останні десять років чисельність татар у РФ скоротилася майже на 600 тисяч осіб

Як повідомляє Telegram-канал Baza, відповідний лист напередодні було відправлено до інтернет-приймальні президента РФ.

Голова Ради татар Афганістану Забіхулло Надері Татар попросив Путіна провести заново Всеросійський перепис населення, який вже відбувався 2021 року, або ретельно перевірити його результати ще раз. У Росії невідомо куди зникли майже 600 тисяч татар.

У своєму посланні Забіхулло Надері відзначає вагому роль татар у світовій історії та висловлює занепокоєння тим, що, згідно з останнім переписом населення в Росії, чисельність татар у РФ скоротилася майже на 600 тисяч осіб. Голова афганської ради від імені всіх татар просить провести перевірку результатів перепису чи провести її заново.

За даними Росстату, чисельність татар у Росії за підсумками перепису населення 2021 року становила 4,71 млн осіб. Якщо порівнювати з переписом 2010 року, то їхня кількість справді скоротилася на 597 тис., або на 11,3% (з 5,31 млн осіб 2010 року). Татари є другим основним за чисельністю етносом Росії.

В Афганістані проживає близько 3 мільйонів татар. Тобто там є найбільша діаспора татар у світі.

 

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.