У Польщі презентували українську виставку унікальних артоб‘єктів, створених із бронеплит

У Центрі сучасного мистецтва Замок Уяздовський у Варшаві відбулося відкриття виставки ініціативи ArtArmor

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики в Телеграмі.

ArtArmor має унікальний задум — поєднання мистецтва та війни. У рамках проєкту захисні бронепластини українських військових, пошкоджені ворожими кулями та снарядами, перетворюються на артоб'єкти. Використані бронежилети, які рятували життя воїнів, відомі українські художники перетворили на 12 унікальних витворів мистецтва з унікальною історією. Завдяки такому креативному поводженню броня вдруге врятує життя.

Кошти від продажу представлених на виставці експонатів спрямують на закупівлю нових засобів індивідуального захисту для української армії — бронежилети, шоломи, навушники, рукавички, окуляри та костюми для саперів.

Крім Польщі, виставки також планують провести і в інших містах Європи. Організатори сподіваються, що за допомогою культурних заходів, їм вдасться привернути увагу іноземців до війни в Україні та показати важливість підтримки захисників — не тільки нашої країни, але і всього цивілізованого світу.

 

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.