У Єгипті вперше за 100 років знайшли папірус із текстами з Книги мертвих

У Єгипті за 25 кілометрів від Каїру археологи знайшли 16-метровий папірус, вік якого оцінюють у понад дві тисячі років

Про це пише видання Egypt Independent.

Папірус містився в одному із 250 саркофагів у Саккарі — стародавньому єгипетському некрополі, де розташовані численні піраміди, гробниці та майстерні бальзамування. Папірус датований приблизно 50 роком до нашої ери. 

Дослідники ще займаються перекладом тексту на папірусі. Але відомо, що він містить фрагменти зі знаменитої Книги мертвих. Це збірка урочистих релігійних текстів, які мали посприяти переходженню померлого до потойбіччя та досягненню умиротворення. Такі папіруси поміщали всередину саркофагів при похованні людини. Утім, існують різні варіації Книги мертвих, тож вивчення цього тексту може допомогти краще зрозуміти вірування стародавніх єгиптян щодо посмертного життя.

Знахідка, яка є першою подібною за століття, отримала назву папіруса Вазірі на честь Мостафи Вазірі (Mostafa Waziri), який є генеральним секретарем Вищої ради старожитностей Міністерства культури Єгипту. Її представлять для огляду у Великому єгипетському музеї після його відкриття.

 

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.