У Єгипті вперше за 100 років знайшли папірус із текстами з Книги мертвих

У Єгипті за 25 кілометрів від Каїру археологи знайшли 16-метровий папірус, вік якого оцінюють у понад дві тисячі років

Про це пише видання Egypt Independent.

Папірус містився в одному із 250 саркофагів у Саккарі — стародавньому єгипетському некрополі, де розташовані численні піраміди, гробниці та майстерні бальзамування. Папірус датований приблизно 50 роком до нашої ери. 

Дослідники ще займаються перекладом тексту на папірусі. Але відомо, що він містить фрагменти зі знаменитої Книги мертвих. Це збірка урочистих релігійних текстів, які мали посприяти переходженню померлого до потойбіччя та досягненню умиротворення. Такі папіруси поміщали всередину саркофагів при похованні людини. Утім, існують різні варіації Книги мертвих, тож вивчення цього тексту може допомогти краще зрозуміти вірування стародавніх єгиптян щодо посмертного життя.

Знахідка, яка є першою подібною за століття, отримала назву папіруса Вазірі на честь Мостафи Вазірі (Mostafa Waziri), який є генеральним секретарем Вищої ради старожитностей Міністерства культури Єгипту. Її представлять для огляду у Великому єгипетському музеї після його відкриття.

 

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.