Оголошено короткий список номінантів на Шевченківську премію 2023

Відбувся другий тур конкурсу серед висунутих мистецьких творів на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2023 року

Про це повідомили на офіційному сайті комітету відзнаки.

До фінального туру Шевченківської премії у номінації Кіномистецтво потрапив документальний серіал  "Колапс. Як українці зруйнували імперію зла", автором сценарію якого є історик, журналіст і редактор "Історичної правди" Олександр Зінченко. А також повнометражний фільм "Клондайк" Марини Горбач і фільм "Земля блакитна, ніби апельсин" режисерки Ірини Цілик.

У номінації Література серед претендентів на відзнаку книга поезій "Жидівський король" Авербуха Михайловича, книга поезій "Орден мовчальниць" Катерини Калитко та роман "Хто ти такий?" Артема Чеха.

З повним переліком тих, хто пройшов у третій тур в інших номінаціях, можна ознайомитися на офіційному сайті премії. 

Лавреатів оголосять 9 березня, на день народження Тараса Шевченка. 

 

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.