АНОНС: презентація книжки про Велику війну і ЗУНР на Дрогобиччині

16 січня об 11 годині у сесійній залі Дрогобицької ратуші відбудеться презентація нової двомовної книжки "Дрогобич і дрогобицька земля у 1914–1919 рр. Дослідження історії міста та регіону"

16 січня об 11 годині у сесійній залі Дрогобицької ратуші відбудеться презентація нової двомовної книжки "Дрогобич і дрогобицька земля у 1914–1919 рр. Дослідження історії міста та регіону".
Це книжка про Велику війну 1914-1919 рр., евакуацію і вимушено переселених, етнофобію та звірства росіян і угорців у 1914-1915 рр. , про родичів Івана Франка і про його особисті переживання, про баталії в Нагуєвичах, Бориславі, Лішні, Східниці тощо, про продовльчу кризу і дефіцит, про бронепотяги і бронемашини, військових та мирних, полонених і винахідливих, а також про Героїчну боротьбу "дерева волі" українців і поляків за Незалежність в епоху ЗУНР.
 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.