Кияни проголосували з приводу низки перейменувань

Про це повідомив громадський діяч Олександр Алфьоров.

Завершилось голосування у додатку "Київ цифровий" щодо нових назв для кількох вулиць у столиці, які поки що мають російські назви.

За перейменування площі Льва Толстого та однойменної станції метро на "Українських Героїв" проголосували 83%.

Ідею  перейменувати вулицю Льва Толстого на Гетьмана Павла Скоропадського підтримало також 83%.

76% отримала пропозиція перейменувати станцію метро "Дружби Народів" на "Звіринецьку" відповідно до історичної назви місцевості. 

90% отримала пропозиція назвати "Варшавською" проектну станцію метро з назвою "Проспект Правди". 

Також кияни підтримали перейменування бульвару Перова на Воскресенський проспект та проспекту Визволителів на Георгія Нарбута.

Оскільки кияни не підтримали перейменування існуючої вулиці Павла Скоропадського на честь колишнього київського мера Олександра Омельченка, і підтримали на честь Скоропадського перейменувати вулицю Льва Толстого, на мапі Києва може з'явитись дублювання. Тому експертна робоча група буде напрацьовувати подальші рекомендації. 

 

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.