АНОНС: лекція історика Тімоті Ґартона Еша «From Post-War Europe to Post-Wall Europe – and Back»

Український католицький унівнрситет запрошує на лекцію відомого британського історика Тімоті Ґартона Еша на тему «From Post-War Europe to Post-Wall Europe – and Back»

8 грудня о 17:30 Український католицький унівнрситет запрошує на лекцію відомого британського історика Тімоті Ґартона Еша на тему "From Post-War Europe to Post-Wall Europe – and Back". Модерує зустріч професор УКУ, історик Ярослав Грицак. 

 

Час проведення: 17:30-19:00

Місце проведення: Центр Шептицького УКУ, 002 ауд. 

Мова заходу: англійська (без перекладу)

Вхід вільний за умови попередньої реєстрації 

Тімоті Еш – професор Європейських студій Оксфордського університету, журналіст і письменник, старший стратег Bluebay Asset Management, експерт з питань України. 

У своїх працях Тімоті Еш фокусується на дослідження Східної Європи, починаючи з періоду становлення комунізму. У роботах він звертає увагу на ті небезпеки, які постають перед Європою. 

Отримав багато нагород за свою журналістську діяльність та видані книги, в тому числі за працю "Досьє" (The File) –  автобіографічну розповідь про розслідування матеріалів його досьє Штазі після падіння Східної Німеччини.

Остання його книга "Батьківщина: особиста історія Європи" (Homelands: A Personal History of Europe) розповідає історію Європи наприкінці XX та початку XXI століть – як, вийшовши зі воєнного пекла в 1945 році, вона повільно оговтувалася і відбудовувалася, звільнялася і об'єднувалася, щоб наблизитися до ідеалу Європи "сповненої свободи і миру", — і потім похитнулася. Книга охоплює період від фінансової кризи 2008 року до війни в Україні. Її кульмінацією є терміновий заклик до громадян Європи захистити те, чого так довго досягали спільно.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.

Лист до братів-юдеїв. Найдавніший документ зі згадкою про Київ написаний івритом?

Справжньою сенсацією для науковців у 1960-х роках стала знахідка документа, написаного за часів Давньої Русі, на її теренах, ще й зі згадкою Києва. Щоправда, йдеться не про літопис чи хроніку. Тож про якісь важливі політичні події з нього годі було дізнатися. Та й зберігався він не в Києві, а в Каїрі. У сховищі тамтешньої синагоги Бен-Езра.