АНОНС: лекція історика Тімоті Ґартона Еша «From Post-War Europe to Post-Wall Europe – and Back»

Український католицький унівнрситет запрошує на лекцію відомого британського історика Тімоті Ґартона Еша на тему «From Post-War Europe to Post-Wall Europe – and Back»

8 грудня о 17:30 Український католицький унівнрситет запрошує на лекцію відомого британського історика Тімоті Ґартона Еша на тему "From Post-War Europe to Post-Wall Europe – and Back". Модерує зустріч професор УКУ, історик Ярослав Грицак. 

 

Час проведення: 17:30-19:00

Місце проведення: Центр Шептицького УКУ, 002 ауд. 

Мова заходу: англійська (без перекладу)

Вхід вільний за умови попередньої реєстрації 

Тімоті Еш – професор Європейських студій Оксфордського університету, журналіст і письменник, старший стратег Bluebay Asset Management, експерт з питань України. 

У своїх працях Тімоті Еш фокусується на дослідження Східної Європи, починаючи з періоду становлення комунізму. У роботах він звертає увагу на ті небезпеки, які постають перед Європою. 

Отримав багато нагород за свою журналістську діяльність та видані книги, в тому числі за працю "Досьє" (The File) –  автобіографічну розповідь про розслідування матеріалів його досьє Штазі після падіння Східної Німеччини.

Остання його книга "Батьківщина: особиста історія Європи" (Homelands: A Personal History of Europe) розповідає історію Європи наприкінці XX та початку XXI століть – як, вийшовши зі воєнного пекла в 1945 році, вона повільно оговтувалася і відбудовувалася, звільнялася і об'єднувалася, щоб наблизитися до ідеалу Європи "сповненої свободи і миру", — і потім похитнулася. Книга охоплює період від фінансової кризи 2008 року до війни в Україні. Її кульмінацією є терміновий заклик до громадян Європи захистити те, чого так довго досягали спільно.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.