АНОНС: лекція історика Тімоті Ґартона Еша «From Post-War Europe to Post-Wall Europe – and Back»

Український католицький унівнрситет запрошує на лекцію відомого британського історика Тімоті Ґартона Еша на тему «From Post-War Europe to Post-Wall Europe – and Back»

8 грудня о 17:30 Український католицький унівнрситет запрошує на лекцію відомого британського історика Тімоті Ґартона Еша на тему "From Post-War Europe to Post-Wall Europe – and Back". Модерує зустріч професор УКУ, історик Ярослав Грицак. 

 

Час проведення: 17:30-19:00

Місце проведення: Центр Шептицького УКУ, 002 ауд. 

Мова заходу: англійська (без перекладу)

Вхід вільний за умови попередньої реєстрації 

Тімоті Еш – професор Європейських студій Оксфордського університету, журналіст і письменник, старший стратег Bluebay Asset Management, експерт з питань України. 

У своїх працях Тімоті Еш фокусується на дослідження Східної Європи, починаючи з періоду становлення комунізму. У роботах він звертає увагу на ті небезпеки, які постають перед Європою. 

Отримав багато нагород за свою журналістську діяльність та видані книги, в тому числі за працю "Досьє" (The File) –  автобіографічну розповідь про розслідування матеріалів його досьє Штазі після падіння Східної Німеччини.

Остання його книга "Батьківщина: особиста історія Європи" (Homelands: A Personal History of Europe) розповідає історію Європи наприкінці XX та початку XXI століть – як, вийшовши зі воєнного пекла в 1945 році, вона повільно оговтувалася і відбудовувалася, звільнялася і об'єднувалася, щоб наблизитися до ідеалу Європи "сповненої свободи і миру", — і потім похитнулася. Книга охоплює період від фінансової кризи 2008 року до війни в Україні. Її кульмінацією є терміновий заклик до громадян Європи захистити те, чого так довго досягали спільно.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.