Вночі в Одесі знесли Катерину ІІ та Суворова

Пам'ятники переміщено в музеї

Вночі в Одесі демонтували пам'ятник "засновникам міста" – композицію скульптур, у центрі якої була російська імператриця Катерина II.

 

Роботи розпочали ще вдень, проте остаточно прибрали пам'ятник уже глибокої ночі — тепер його скульптури будуть розміщені у музеї.

Голова Одеської ОВ Максим Марченко назвав демонтаж монумента історичною подією.

"Сьогодні відбулася справді історична подія. Нарешті пам'ятник російській імператриці катерині в Одесі був демонтований. Дякую мешканцям Одеси, які висловили свою позицію, що російській імперській спадщині не місце у сучасній, правовій, демократичній Україні. 

Дякую депутатам Одеської міської ради за те, що ухвалили вірне рішення. Кожен, хто долучився до цього процесу, показав, що коли ми об'єднані спільною метою, то обов'язково її досягаємо. Одещина має багату історію, культуру, та національну спадщину і сьогодні ми творимо нашу історію разом. Слава Україні!", - написав він у своєму телеграм каналі.

Крім того, у мерії Одеси повідомили, що вночі також демонтували пам'ятник російському полководцю Олександру Суворову.

"Згідно з рішенням сесії міської ради в Одесі було демонтовано пам'ятник А. Суворову. Монумент буде передано до Одеського художнього музею для його тимчасового зберігання", - сказано в повідомленні.



В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.