Дзвін з церкви XVII століття передали у Харківський історичний музей

Контррозвідка Служби безпеки України під час стабілізаційних заходів на звільнених територіях Харківської області віднайшла старовинний дзвін нині повністю знищеної росіянами церкви в селі Курилівка Куп'янського району.

 

Церква Іоанна Богослова - пам'ятка ХVII століття. Початково храм було збудовано у Куп'янську, тоді ще слободі Купенка, та освячений як Петропавлівський. 1800 року її розібрали та перевезли до хутора Гнилицький. Після будівництва там нової, мурованої церкви, дерев'яний храм перевезли у Курилівку.

У 1930-і роки церкву закрили та перетворили на зерносховище, пізніше - кінотеатр та їдальня. У 1944 році богослужіння відновлено.

Пам'ятка перебувала у користуванні РПЦ. Під час російської окупації агресори облаштували на території споруди вогневі позиції, а в самій церкві – склад з боєприпасами.

Під час втечі від контрнаступу української армії російські окупанти здійснили по храму ракетно-артилерійський удар і цілком зруйнували його. 

Контррозвідка змогла віднайти на згарищі стародавній дзвін, який передали на зберігання до одного з харківських музеїв. 

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.