Міськрада Ватутіного підтримала перейменування міста

22 грудня на сесії Ватутінської міської ради підтримано пропозицію щодо перейменування Ватутіного на Багачеве

22 грудня на сесії Ватутінської міської ради на Черкащині було підтримано пропозицію щодо перейменування Ватутіного на Багачеве. "За" проголосували 14 депутатів і міський голова, п'ятеро депутатів утрималися.

Далі, за клопотанням міськради, перейменування Ватутіного на Багачеве розглядатиметься Черкаською обласною радою, а згодом Верховною Радою України.

Окрім того, на сесії вирішили демонтувати пам'ятник російському письменнику Максиму Горькому, який встановлено на території Ватутінського ліцею №1 та перенести його до музейного простору. 

Раніше на місцевому монументі Слави, приуроченому загиблим у Другій світовій війні, змінено напис з російської мови на українську: "Ніхто не забутий".

Також розпочато громадське обговорення щодо виключення з назви Ватутінського ліцею №2 словосполучення "імені М.Ф.Ватутіна".

 

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.

Лист до братів-юдеїв. Найдавніший документ зі згадкою про Київ написаний івритом?

Справжньою сенсацією для науковців у 1960-х роках стала знахідка документа, написаного за часів Давньої Русі, на її теренах, ще й зі згадкою Києва. Щоправда, йдеться не про літопис чи хроніку. Тож про якісь важливі політичні події з нього годі було дізнатися. Та й зберігався він не в Києві, а в Каїрі. У сховищі тамтешньої синагоги Бен-Езра.