Суворове стане Бесарабським

Суворовська селищна рада Ізмаїльського району Одеської області ухвалила рішення про перейменування смт Суворове на смт Бессарабське

Суворовська селищна рада Ізмаїльського району Одеської області ухвалила рішення про перейменування смт Суворове на смт Бессарабське. Для остаточног оперейменування потрібне рішення Верховної Ради.

Про це повідомляє Укрінформ.

"Депутатська більшість підтримала голосуванням проєкт рішення про перейменування смт Суворове на Бессарабське, відповідно до результатів опитування жителів громади, до якої входять сім населених пунктів", - зазначив голова селищної ради Олег Босікевич.

Раніше виконком Суворовської селищної ради організував електронне опитування жителів населених пунктів Суворове, Старі Трояни, Приозерне, Дзинілор, Острівне, Кирнички і Нова Покровка щодо обрання нової назви адмінцентру ОТГ із чотирьох варіантів: Бессарабське, Буджацьке, Катлабузьке та Шікірлі-Кітай.

Більшість опитуваних висловились за назву "Бессарабське".

На території села існувало поселення ногайців. У 1819 році був виданий указ російського імператора Алєксандра І, у якому згадується село болгарських переселенців під назвою Шикирли-Китай. У 1941-1944 рр. перейменоване на Король Міхай І. У радянський час селище отримало назву Суворове на честь російського генерала Олександра Суворова.

 

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.