На Донеччині виявлено зруйновану пам'ятку ХІХ століття

Через російську агресію Україна втратила ще одну пам'ятку

Штаб порятунку спадщини заявив, що у селі Прелесне у Донецькій області виявили зруйновану пам'ятку ХІХ століття - садибу Василя Бантиша.

Світлини понівеченої пам'ятки XIX століття опублікувала Евгения Калугина.

Коли саме постраждала пам'ятка достеменно невідомо.

Двоповерховий палац у стилі класицизму був зведений Василем Бантишем у середині ХІХ століття. В 1858 році садибу доповнили парком площею 66 га. У парковій зоні зростали 120 порід різноманітних дерев і чагарників. Центральну частину парку займало озеро з кам'яним містком і острівцями.

Маєток був пограбований більшовиками. Пізніше садиба стала санаторієм, а потім перейшла у власність Донецької залізниці, яка з неї зробила піонерський табір. У 1995 році піонертабір закрили, садибі надали статус пам'ятки місцевого значення. Відтоді пам'ятка стояла занедбаною.

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.