На Одещині позбуваються Суворова

1 грудня в Ізмаїлі демонтували пам'ятник російському військовому діячеві, організатору депортацій кримських татар та ногайців Суворову.

 

А у селищі Суворове місцева рада ухвалила розпочати обговорення та електронні консультації з приводу перейменування селища. За інформацією голови громади Олега Босікевича, до селищної ради вже надійшло чимало пропозицій повернути селищу Суворове його споконвічну назву – Шикирли-Китай (Цукровий берег), яку населений пункт носив аж до лютого 1941 року.

Також у Суворовому знесуть пам'ятник Суворову. Але спочатку звернуться до Департаменту культури, національностей, релігії та охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації за роз'ясненнями щодо демонтажу пам'ятника та виключення його з реєстру пам'яток.






Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.