Окупанти зносять історичні будівлі в Маріуполі

У центрі Маріуполя російські окупанти зносять історичні будівлі

Про це у Телеграмі повідомив радник Маріупольського міського голови Петро Андрющенко.

"На історичному центрі Маріуполя окупанти ставлять хрест. Попри балачки про "відновлення історії міста", перші справжні історичні будинки часів позаминулого сторіччя йдуть під знесення. Вперше - одноповерхові будинки приватної забудови. Які заважають лише зовнішнім виглядом, а створюють загрозу хіба пропаганді. Серед цих будинків є так звані "купеческие дома", які зберігають справжню історію Маріуполя", - написав Андрющенко, опублікувавши супутникове фото відповідного району міста.

Він нагадав, що в цих будинках торік був запроваджений проєкт відновлення історичних дверей "Двері мають значення". Їх реставрація проводилася коштами донатів від маріупольців. І це надавало нове життя цілому кварталу.

"Більше. Цього. Не буде. Окупанти залишають нам лише Лють", - підсумував радник мера.

Фото - ілюстративне
Фото - ілюстративне

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.