Пам'ятник Пушкіну у Харкові демонтували і сховали

З площі Поезії у Харкові демонтували погруддя Олександра Пушкіна, яке вранці за рішенням міської влади захистили мішками з піском

Вранці 9 листопада пам'ятник Пушкіну на площі Поезії у Харкові було закладено мішками з піском.

Директор Департаменту у справах інформації та зв'язків з громадськістю Харківської міськради Юрій Сидоренко повідомив, що "питання його (пам'ятника Пушкіну - ред ІП.) перенесення повинен вирішувати Кабінет міністрів".

Тому, до "до подальшого розв'язання питання задля уникнення актів вандалізму", пам'ятник захистили тимчасовими конструкціями.

А уже о 14:30 комунальники підняли бюст російського поета-символа маніпулятором, завантажили на вантажівку і вивезли в невідомому напрямку.

 

Невдовзі на сайті Харківської міської ради оприлюднено заяву, що пам'ятник демонтований та відправлений на "відповідальне зберігання". Подальша доля пам'ятник буде вирішуватися, за словами очільників міста, "демократичним шляхом, але вже у мирний час". 

Окрім того, харківська влада поширила відео демонтажу.

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.