Пам'ятник Пушкіну у Харкові демонтували і сховали

З площі Поезії у Харкові демонтували погруддя Олександра Пушкіна, яке вранці за рішенням міської влади захистили мішками з піском

Вранці 9 листопада пам'ятник Пушкіну на площі Поезії у Харкові було закладено мішками з піском.

Директор Департаменту у справах інформації та зв'язків з громадськістю Харківської міськради Юрій Сидоренко повідомив, що "питання його (пам'ятника Пушкіну - ред ІП.) перенесення повинен вирішувати Кабінет міністрів".

Тому, до "до подальшого розв'язання питання задля уникнення актів вандалізму", пам'ятник захистили тимчасовими конструкціями.

А уже о 14:30 комунальники підняли бюст російського поета-символа маніпулятором, завантажили на вантажівку і вивезли в невідомому напрямку.

 

Невдовзі на сайті Харківської міської ради оприлюднено заяву, що пам'ятник демонтований та відправлений на "відповідальне зберігання". Подальша доля пам'ятник буде вирішуватися, за словами очільників міста, "демократичним шляхом, але вже у мирний час". 

Окрім того, харківська влада поширила відео демонтажу.

 

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.