Археологи знайшли давньоримські бронзові статуї

Статуї збереглись у хорошому стані, оскільки перебували у гарячих термальних водах

Про це повідомляє Фокус.

За останні два тижні в Італії знайшли десятки бронзових статуй. Вони добре збереглися. Археологи відносять їх до давньоримських часів і кажуть, що відкриття надзвичайно рідкісне.

 

Цінні артефакти виявили у термальних ваннах у Тоскані. Джерелом цінних знахідок став пагорб міста Сан-Кашано-Дей-Баньї. Останні три роки там досліджували руїни.

"Це дуже важлива, виняткова знахідка", — сказав Якопо Таболлі, доцент Університету для іноземців у Сієні.

Виявлені статуї датують II століттям до нашої ери - І століттям нашої ери. Ймовірно, вони прикрашали святилище у минулому. Це було ще до того, як їх занурювали у термальні води. Процес занурення належав до одного зі своєрідних ритуалів, який проходив у І ст. нашої ери.

Міністр культури Італії Дженнаро Санджуліано зазначив, що нова знахідка ще раз наголосила на величі країни. Крім того, вона має залучити ще більше туристів.

Завдяки гарячим водам Сан-Кашіано збереглося покриття статуй. Загалом команді археологів вдалося знайти 24 великі статуї, а також кілька маленьких.

Статуї доставили до реставраційної лабораторії до Гроссето — ще одного міста Тоскани. Втім, їх планують повернути до міста Сан-Кашано-Дей-Баньї. Там їх виставлять у новому музеї.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.