Засновано новий журнал з історії Центральної та Східної Європи

Центр Мерошевського заcнував новий міжнародний англомовний академічний журнал AREI: Journal for Central and Eastern European History and Politics

Центр діалогу імені Юліуша Мерошевського заcнував новий міжнародний англомовний академічний журнал AREI: Journal for Central and Eastern European History and Politics.

 
AREI призначений насамперед для дослідників у галузі гуманітарних та соціальних наук, які бажають публікувати свої дослідження англійською мовою. Метою AREI є популяризація праць дослідників Центрально-Східної Європи. Для цього редколегія створила максимальні умови сприяння:
а) дослідники можуть подавати статті не лише англійською мовою, але й основними мовами Центральної та Східної Європи (польською, німецькою, російською, українською, чеською, словацькою, білоруською). В обґрунтованих випадках редакція також може розглянути інші мови.
б) Редакція AREI, у разі проходження подвійного сліпого рецензування, забезпечує переклад статті англійською мовою.
в) для авторів і рецензентів передбачені гонорари.
Випуски AREI будуть доступні як в електронному та і в паперовому вигляді. Більше деталей можна знайти на сайті – www.arei-journal.pl.
Надсилати свої пропозиції щодо статей можна на адресу: arei@arei-journal.pl

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР