У Вікіпедії триває марафон «Це сказала вона»

До 30 листопада у дочірньому проєкту Вікіпедії - Вікіцитатах - триває марафон «Це сказала вона»

Марафон "Це сказала вона" присвячений створенню і покращенню статей про видатних жінок та проходить в межах міжнародної кампанії #SheSaid. Мета вікімарафону "Це сказала вона" — продемонструвати досягнення жінок та їхню роль в історії, наповнивши Вікіцитати новими статтями про видатних жінок. Його спільно організовують ГО "Вікімедіа Україна" та Wiki Loves Women. 

До цьогорічної кампанії уже долучилися 14 учасників та учасниць, які створили та покращили понад 200 статей.

Завдяки ним в українських Вікіцитатах вперше зʼявилися статті про українську письменницю Ольгу Косач-Кривинюк, американську політичну діячку Ненсі Пелосі, королеву-консорта Великої Британії Каміллу та багатьох інших видатних жінок.

 
Теми

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.

Лист до братів-юдеїв. Найдавніший документ зі згадкою про Київ написаний івритом?

Справжньою сенсацією для науковців у 1960-х роках стала знахідка документа, написаного за часів Давньої Русі, на її теренах, ще й зі згадкою Києва. Щоправда, йдеться не про літопис чи хроніку. Тож про якісь важливі політичні події з нього годі було дізнатися. Та й зберігався він не в Києві, а в Каїрі. У сховищі тамтешньої синагоги Бен-Езра.

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.