АНОНС: презентація онлайн-архіву "Під час перебування в Германії"

25 листопада о 17:00 на онлайнплатформі zoom відбудеться презентація онлайн-архіву "Під час перебування в Германії"

25 листопада о 17:00 на онлайнплатформі zoom відбудеться презентація онлайн-архіву "Під час перебування в Германії" . 

 
Онлайн-архів "Під час перебування в Германії" – це понад 150 фотографій українських примусових робітників та робітниць у нацистській Німеччині, які вдалося викупити на онлайн-аукціонах та блошиних ринках упродовж кількох останніх років. Достеменно невідомо, як вони туди потрапили.
Вочевидь, після смерті власників та власниць, через байдужість їхніх нащадків. У деяких випадках команді вдалося ідентифікувати людей, зображених на цих фото, знайти додаткову інформацію про них в архівах чи сконтактувати з людьми, які їх знали.
Учасниці та учасники розмови:
◾ Анна Яценко – культурна менеджерка, координаторка проєкту
◾ Андрій Достлєв – художник, дизайнер, автор онлайн-платформи
◾ Олена Мартинчук – антропологиня культури, дослідниця проєкту
◾ Андрій Усач – історик, дослідник проєкту
◾ Тетяна Пастушенко – історикиня, експертка проєкту
◾ Ганна Легун – історикиня, експертка проєкту
Проєкт реалізовано громадською організацією "Після тиші" за підтримки Rosa Luxemburg Stiftung з коштів Міністерства економічного співробітництва та розвитку ФРН.

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР