Спецпроект

НАЗЯВО прийняло скаргу на докторську дисертацію про Голодомор

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти прийняло до розгляду скаргу щодо фактів академічного плагіату, фабрикації, фальсифікації у дисертації на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук Олесі Стасюк

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти прийняло до розгляду скаргу/повідомлення Геннадія Боряка, Лариси Якубової, Геннадія Єфіменка та Оксани Юркової щодо фактів академічного плагіату, фабрикації, фальсифікації у дисертації на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук Олесі Стасюк  "Інститут уповноважених у здійсненні Голодомору-геноциду 1932-1933 років в УСРР".

 

Заявники стверджують, що у дисертації Олесі Стасюк присутні академічний плагіат, фабрикації та фальсифікації. А тому просять НАЗЯВО провести додаткову експертизу для подальшого скасування рішення МОН про затвердження рішення спецради Університету Григорія Сковороди в Переяславі про присудження ступеня доктора наук Олесі Стасюк.

Основні зауваження щодо тексту дисертації Олесі Стасюк:

- у тексті Олесі Стасюк виявлено текстові запозичення без відповідних посилань із 13 текстів;

- Олеся Стасюк вказала у списку використаних джерел архівні справи, з якими особисто не працювала, а натомість переписала посилання на них із опублікованих збірників документів.

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.