Був проспект Пушкіна - тепер проспект Лесі Українки

У Дніпрі проспект Пушкіна перейменували на проспект Лесі Українки

У Дніпрі змінили 7 топонімів. Більшість нових найменувань тепер пов'язані безпосередньо з історією міста. Рішення про перейменування топонімів ухвалили на 29-й черговій сесії міськради 16 листопада, яку провели дистанційно у форматі zoom-конференції.

 

Так просп. Пушкіна (Чечелівський і Центральний р-ни) відтепер Лесі Українки. 

Вул. Новгородська (Самарський р-н) — Хутірська.

Вул. Арбатська (Чечелівський р-н) — Арабатська.

Вул. Петрозаводська (Амур-Нижньодніпровський р-н) — Незламна. 

Вул. Космонавта Комарова (Соборний р-н) — Олександра Кукурби (український військовослужбовець, льотчик-штурмовик, майор Повітряних сил Збройних Сил України, учасник російсько-української війни. Герой України (2022), лицар ордена Богдана Хмельницького I, II, III ступеня). 

Вул. Магнітогорська (Шевченківський р-н) — Пасічна. 

Сквер Євгена Клочка (Амур-Нижньодніпровський р-н) — Максима Семенова (засновник та президент Дніпровської асоціації велосипедистів і Дніпровської асоціації екстремальних видів спорту). 

Загалом у рамках дерусифікації у місті перейменовано понад 100 топонімів.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.