Був проспект Пушкіна - тепер проспект Лесі Українки

У Дніпрі проспект Пушкіна перейменували на проспект Лесі Українки

У Дніпрі змінили 7 топонімів. Більшість нових найменувань тепер пов'язані безпосередньо з історією міста. Рішення про перейменування топонімів ухвалили на 29-й черговій сесії міськради 16 листопада, яку провели дистанційно у форматі zoom-конференції.

 

Так просп. Пушкіна (Чечелівський і Центральний р-ни) відтепер Лесі Українки. 

Вул. Новгородська (Самарський р-н) — Хутірська.

Вул. Арбатська (Чечелівський р-н) — Арабатська.

Вул. Петрозаводська (Амур-Нижньодніпровський р-н) — Незламна. 

Вул. Космонавта Комарова (Соборний р-н) — Олександра Кукурби (український військовослужбовець, льотчик-штурмовик, майор Повітряних сил Збройних Сил України, учасник російсько-української війни. Герой України (2022), лицар ордена Богдана Хмельницького I, II, III ступеня). 

Вул. Магнітогорська (Шевченківський р-н) — Пасічна. 

Сквер Євгена Клочка (Амур-Нижньодніпровський р-н) — Максима Семенова (засновник та президент Дніпровської асоціації велосипедистів і Дніпровської асоціації екстремальних видів спорту). 

Загалом у рамках дерусифікації у місті перейменовано понад 100 топонімів.

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР