Був проспект Пушкіна - тепер проспект Лесі Українки

У Дніпрі проспект Пушкіна перейменували на проспект Лесі Українки

У Дніпрі змінили 7 топонімів. Більшість нових найменувань тепер пов'язані безпосередньо з історією міста. Рішення про перейменування топонімів ухвалили на 29-й черговій сесії міськради 16 листопада, яку провели дистанційно у форматі zoom-конференції.

 

Так просп. Пушкіна (Чечелівський і Центральний р-ни) відтепер Лесі Українки. 

Вул. Новгородська (Самарський р-н) — Хутірська.

Вул. Арбатська (Чечелівський р-н) — Арабатська.

Вул. Петрозаводська (Амур-Нижньодніпровський р-н) — Незламна. 

Вул. Космонавта Комарова (Соборний р-н) — Олександра Кукурби (український військовослужбовець, льотчик-штурмовик, майор Повітряних сил Збройних Сил України, учасник російсько-української війни. Герой України (2022), лицар ордена Богдана Хмельницького I, II, III ступеня). 

Вул. Магнітогорська (Шевченківський р-н) — Пасічна. 

Сквер Євгена Клочка (Амур-Нижньодніпровський р-н) — Максима Семенова (засновник та президент Дніпровської асоціації велосипедистів і Дніпровської асоціації екстремальних видів спорту). 

Загалом у рамках дерусифікації у місті перейменовано понад 100 топонімів.

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.

Лист до братів-юдеїв. Найдавніший документ зі згадкою про Київ написаний івритом?

Справжньою сенсацією для науковців у 1960-х роках стала знахідка документа, написаного за часів Давньої Русі, на її теренах, ще й зі згадкою Києва. Щоправда, йдеться не про літопис чи хроніку. Тож про якісь важливі політичні події з нього годі було дізнатися. Та й зберігався він не в Києві, а в Каїрі. У сховищі тамтешньої синагоги Бен-Езра.

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.