Українці провели прибирання могил воїнів УНР у Любліні

У польському Любліні українці провели прибирання могил воїнів армії Української Народної Республіки на православному кладовищі по вулиці Липовій

Про це у Фейсбуці повідомило польське Українське товариство, за ініціативою якого прибирання могили воїнів УНР відбувається щороку наприкінці жовтня.

 

Цього року зібралося більше людей ніж в минулому, оскільки крім місцевих українців і польських друзів, для цього, щоб прибирати могили борців за волю України прибули також особи, які нещодавно приїхали до Любліна.

"Спільними зусиллями швидко поприбирали могили українських солдатів, вмили пам'ятник, зібрали листя. Так виконали наш моральний обов'язок подбати про могили борців за волю України з-перед понад 100 років, це актуально зокрема зараз, коли знову йде боротьба за волю України, за виживання українського народу…", – розповіли в товаристві.

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР