У Дрогобичі знайдено рештки 24 жертв НКВС

На території колишньої катівні НКВС у Дрогобичі віднайшли останки ще 24-х жертв радянської окупаційної влади

У саду позаду колишньої катівні НКВС на вул. Стрийській,3 у Дрогобичі віднайшли останки ще 24-х жертв радянської окупаційної влади. 

Директор пошукового центру "Доля", депутат Львівської обласної ради Святослав Шеремета та його заступник Володимир Харчук розповіли журналістам, що виявлені останки жертв мають сліди кульових поранень у голову та розтрощені черепи. Більшість із них – люди молодого та середнього віку, скелети розкидані хаотично.

Зверху вони були присипані важкими каменями та землею. Ці санітарні поховання зроблені після повернення на Дрогобиччину комуністичної влади у 1944 році. Найімовірніше, замордовані особи були представниками українського підпілля та ОУН-УПА.

 

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.