В ЮНЕСКО надіслали номінаційне досьє на Одесу

Україна просить ЮНЕСКО включити Одесу у список Світової культурної спадщини

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко урочисто підписав досьє на включення Одеси до основного списку Світової культурної спадщини ЮНЕСКО. У заході взяли участь міський голова Одеси Геннадій Труханов і голова Національної комісії України у справах ЮНЕСКО - перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова.

"Я вдячний усім, хто долучився до складання досьє, аби воно було передане в ЮНЕСКО для прийняття негайного рішення щодо включення центру Одеси до списку Світової спадщини... По-перше, це справедливо: Одеса на це заслужила, як і ті, хто працював над цим досьє. По-друге, так ми збережемо нашу спадщину, яка зараз, зокрема в Одесі, зазнає руйнувань. Ми вважаємо, що ця символічна парасолька ЮНЕСКО дозволить зберегти нашу спадщину", - сказав Ткаченко.

7 жовтня відкриється процедура для розгляду цього питання у відповідному Комітеті ЮНЕСКО.
 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.