У Швеції знайшли два мечі вікінгів

Мечі були встромлені у могилу вертикально

Про це повідомляє сайт nauka.ua.

 
фото: Arkeologerna, Statens historiska museer. CC-BY.

Дослідники шведської археологічної компанії "Arkeogerna" займалися розкопками поруч з автомобільною дорогою Е18 неподалік міста Кьопінг. Там розташований великий могильник із близько сотнею захоронень, датованих 600-1000-ми роками нашої ери, тобто пізньою залізною добою та епохою вікінгів.

Нові знахідки стосуються кургану, який через 200-300 років після зведення був доповнений ще двома кам'яними гробницями. Там віднайшли кремовані кістки людей і тварин і ведмежі кігті. Всередині однієї з гробниць археологи також знайшли велику кількість скляних намистин. У двох інших — два мечі, залишені незвичайним способом приблизно 1200 років тому.

Два стародавні мечі були встромленими вертикально у землю посеред відповідних могил, що дуже нетипово. Поки що науковці не можуть однозначно відповісти, чому зброю розмістили саме так, але припускають, що це могли зробити близькі люди померлих, щоб позначити місце захоронення.

Не виключено, що це також своєрідний акт вшанування небіжчиків через можливість відвідати їхні могили й доторкнутися до їхніх мечів. Археологи сподіваються, що зможуть отримати більше інформації про похованих після вивчення їхніх кісток.

Чому і як Бандера вів здоровий спосіб життя

Попри значну кількість літератури про політичне життя Степана Бандери до сьогодні залишається мало дослідженим його приватне життя та звичайні людські звички. Зокрема етап, коли він ще юнаком більше 8 років формував свій характер у Пласті. Тобто від 14 до 21 року свого життя. У той час, коли найбільше формується лідерські якості.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.