У Швеції знайшли два мечі вікінгів

Мечі були встромлені у могилу вертикально

Про це повідомляє сайт nauka.ua.

 
фото: Arkeologerna, Statens historiska museer. CC-BY.

Дослідники шведської археологічної компанії "Arkeogerna" займалися розкопками поруч з автомобільною дорогою Е18 неподалік міста Кьопінг. Там розташований великий могильник із близько сотнею захоронень, датованих 600-1000-ми роками нашої ери, тобто пізньою залізною добою та епохою вікінгів.

Нові знахідки стосуються кургану, який через 200-300 років після зведення був доповнений ще двома кам'яними гробницями. Там віднайшли кремовані кістки людей і тварин і ведмежі кігті. Всередині однієї з гробниць археологи також знайшли велику кількість скляних намистин. У двох інших — два мечі, залишені незвичайним способом приблизно 1200 років тому.

Два стародавні мечі були встромленими вертикально у землю посеред відповідних могил, що дуже нетипово. Поки що науковці не можуть однозначно відповісти, чому зброю розмістили саме так, але припускають, що це могли зробити близькі люди померлих, щоб позначити місце захоронення.

Не виключено, що це також своєрідний акт вшанування небіжчиків через можливість відвідати їхні могили й доторкнутися до їхніх мечів. Археологи сподіваються, що зможуть отримати більше інформації про похованих після вивчення їхніх кісток.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.