В Іраці знайшли наскельні малюнки віком понад 2700 років

Американсько-іракська команда археологів, яка працювала над реконструкцією стародавніх воріт Машкі у місті Мосул розкопала наскельні малюнки, яким близько 2700 років.

Про це повідомляє BBC.

 
AFP

Американсько-іракська команда археологів, яка працювала над реконструкцією стародавніх воріт Машкі у місті Мосул розкопала наскельні малюнки, яким близько 2700 років.

Вісім мармурових рельєфів показують сцени війни, виноградні лози та пальми. Вони датуються часами ассирійського царя Сеннахерима, який правив стародавнім містом Ніневія з 705 по 681 рік до нашої ери.

Могутній цар був відомий своїми військовими кампаніями, в тому числі проти Вавилону, і великим розширенням Ніневії.

Вважається, що реліквії колись прикрашали його палац, а потім були перенесені до воріт Машкі, повідомив AFP Фадель Мохаммед Ходр, керівник іракської археологічної групи.

Ворота Машкі були одними з найбільших у стародавньому місті Ніневія. Ворота були реконструйовані в 1970-х роках, але знищені бульдозером бойовиками ІД у 2016 році.

Чому і як Бандера вів здоровий спосіб життя

Попри значну кількість літератури про політичне життя Степана Бандери до сьогодні залишається мало дослідженим його приватне життя та звичайні людські звички. Зокрема етап, коли він ще юнаком більше 8 років формував свій характер у Пласті. Тобто від 14 до 21 року свого життя. У той час, коли найбільше формується лідерські якості.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.