На фронті загинув історик Юрій Костик

18 жовтня на фронті загинув Юрій Костик (позивний «Герой»), захищаючи Україну від російського окупанта

Про це повідомляє Український католицький університет.

Юрій Костик – історик за освітою, працював у Відділі україніки Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника. Після закінчення історичного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка якийсь час працював у Львівському національному медичному університеті ім. Д. Галицького. Англійською мовою викладав історію України для студентів-іноземців.
З 2014 року Юрій служив у зоні проведення АТО та Операції Об'єднаних сил, був командиром роти, отримав звання капітана. У грудні 2021 року його нагородили за "мужність, відданість українському народові та сумлінне виконання службового обов'язку".
Юрко "тихою невтомною працею" боронив нашу землю, поки вдома на нього чекала любляча сім'я: дружина і четверо діток.
Чин похорону розпочнеться в четвер, 20 жовтня, об 11:00 год з Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла.
 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.