На фронті загинув історик Юрій Костик

18 жовтня на фронті загинув Юрій Костик (позивний «Герой»), захищаючи Україну від російського окупанта

Про це повідомляє Український католицький університет.

Юрій Костик – історик за освітою, працював у Відділі україніки Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника. Після закінчення історичного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка якийсь час працював у Львівському національному медичному університеті ім. Д. Галицького. Англійською мовою викладав історію України для студентів-іноземців.
З 2014 року Юрій служив у зоні проведення АТО та Операції Об'єднаних сил, був командиром роти, отримав звання капітана. У грудні 2021 року його нагородили за "мужність, відданість українському народові та сумлінне виконання службового обов'язку".
Юрко "тихою невтомною працею" боронив нашу землю, поки вдома на нього чекала любляча сім'я: дружина і четверо діток.
Чин похорону розпочнеться в четвер, 20 жовтня, об 11:00 год з Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла.
 

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР