Радянські міліціонери заважають демонтувати пам'ятник чекістам у Миколаєві

Начальник управління культури Миколаївської міськради Юрій Любаров заявив, що зараз не час зносити "пам'ятник чекістам" ані повністю, ані частково

Як повідомляє сайт Новини N, 13 жовтня у Миколаєві стався конфлікт навколо "пам'ятника чекістам", який намагалися знести представники "Народного руху".

 

У 1977 році у Миколаєві було встановлено пам'ятний знак на честь "60-річчя радянської міліції". Пам'ятник має вигляд чоловічої фігури з "будьонівкою" на голові та написами російською мовою "Бесстрашным воинам – работникам милиции, павшим в боях за Родину и при исполнении служебного долга" та "Построен в честь 60-летия Советской милиции".

Пам'ятник є місцем поклоніння для радянських міліціонерів та має неформальну назву "пам'ятник чекістам".

З 2016 року ряд громадських організацій вимагають демонтувати пам'ятний знак в рамках декомунізації. Тоді їх підтримували Український інститут національної пам'яті та обласна державна адміністрація. Однак, їм протидіють ветерани радянської міліції.

Пам'ятниий знак визнали пам'яткою історії та кульутри місцевого значення ще в радянський час (постановою Миколаївського облвиконкому № 498 від 15 вересня 1981 року). У 2016 році Миколаївська облдержадміністрація зробила подання на позбавлення цього пам'ятника статусу пам'ятки. Однак, Мінкульт попросив додаткових аргументів і пам'ятник "радянським міліціонерам" залишився у переліку пам'яток. 

13 жовтня представники "Народного руху" спробували демонтувати "будьонівку". Однак, агресивно налаштовані радянські міліціонери погрожували спалити автомобіль прихильників демонтажу.

На місце конфлікту прибув начальник управління культури Миколаївської міськради Юрій Любаров. Чиновник заявив, що зараз не час зносити пам'ятник ані повністю, ані частково. Але при цьому пообіцяв зробити подання на виключення пам'ятника з реєстрів пам'яток.

– Спочатку ми пишемо заяву на Кіма (голову Миколаївської ОВА, – прим. ред.), просимо, щоб він підтримав наше звернення на Міністерство культури. Міністерство культури викреслює цю пам'ятку зі списку тих, що охороняються, і все, – пояснив алгоритм дій Любаров.




Передвістя Голодомору. Рік 1929-й

В архівних фондах розвідки знайдено документ ГПУ УСРР, датований 1929 роком, під назвою «Про чергові завдання в роботі з активною українською контрреволюцією» і з поміткою зверху – «Зберігати нарівні з шифром». У ньому ще за три роки до початку масштабного голоду в Україні простежується, як сталінські спецслужби фіксували «невидимий сплеск антирадянської активності на селі», відродження повстанських комітетів, проникнення із-за кордону розвідників УНР в усі регіони для підбурювання селян до спротиву.

Нестор-літописець Голодомору

"Дуплинат Герасим зарезал своего собаку и съел". "Пасха, раньше было веселились люди качели гармони игры все возможные а сегодня везде уныние и голод". "17/IV-33 На сегодняшний день хоронить 11 душ умерших из голода". "12/V умерла Черная Параска актевистка кандидат партии, как людей продавали за невыполнение хлебо-заготовки, так она вечером на радощах в школе танцювала, а теперь издохла из голоду как собака".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.