Радянські міліціонери заважають демонтувати пам'ятник чекістам у Миколаєві

Начальник управління культури Миколаївської міськради Юрій Любаров заявив, що зараз не час зносити "пам'ятник чекістам" ані повністю, ані частково

Як повідомляє сайт Новини N, 13 жовтня у Миколаєві стався конфлікт навколо "пам'ятника чекістам", який намагалися знести представники "Народного руху".

 

У 1977 році у Миколаєві було встановлено пам'ятний знак на честь "60-річчя радянської міліції". Пам'ятник має вигляд чоловічої фігури з "будьонівкою" на голові та написами російською мовою "Бесстрашным воинам – работникам милиции, павшим в боях за Родину и при исполнении служебного долга" та "Построен в честь 60-летия Советской милиции".

Пам'ятник є місцем поклоніння для радянських міліціонерів та має неформальну назву "пам'ятник чекістам".

З 2016 року ряд громадських організацій вимагають демонтувати пам'ятний знак в рамках декомунізації. Тоді їх підтримували Український інститут національної пам'яті та обласна державна адміністрація. Однак, їм протидіють ветерани радянської міліції.

Пам'ятниий знак визнали пам'яткою історії та кульутри місцевого значення ще в радянський час (постановою Миколаївського облвиконкому № 498 від 15 вересня 1981 року). У 2016 році Миколаївська облдержадміністрація зробила подання на позбавлення цього пам'ятника статусу пам'ятки. Однак, Мінкульт попросив додаткових аргументів і пам'ятник "радянським міліціонерам" залишився у переліку пам'яток. 

13 жовтня представники "Народного руху" спробували демонтувати "будьонівку". Однак, агресивно налаштовані радянські міліціонери погрожували спалити автомобіль прихильників демонтажу.

На місце конфлікту прибув начальник управління культури Миколаївської міськради Юрій Любаров. Чиновник заявив, що зараз не час зносити пам'ятник ані повністю, ані частково. Але при цьому пообіцяв зробити подання на виключення пам'ятника з реєстрів пам'яток.

– Спочатку ми пишемо заяву на Кіма (голову Миколаївської ОВА, – прим. ред.), просимо, щоб він підтримав наше звернення на Міністерство культури. Міністерство культури викреслює цю пам'ятку зі списку тих, що охороняються, і все, – пояснив алгоритм дій Любаров.




Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.