АНОНС: онлайн-марафон «Голоси боротьби»

14 жовтня Український інститут національної пам’яті у партнерстві з Національним музеєм Революції Гідності проведе п’ятигодинний онлайн-марафон "Голоси боротьби" до Дня захисників і захисниць України та 80-ї річниці створення Української повстанської армії

14 жовтня Український інститут національної пам'яті у партнерстві з Національним музеєм Революції Гідності проведе п'ятигодинний онлайн-марафон "Голоси боротьби" до Дня захисників і захисниць України та 80-ї річниці створення Української повстанської армії. 

 

Онлайн-марафон проходитиме 14 жовтня, з 13:00 до 18:00.

Його можна буде дивитися на ютуб-каналах Українського інституту національної пам'яті та Національного музею Революції Гідності, а також фейсбук-сторінках Національного музею Революції ГідностіІнформаційно-виставкового центру Музею Майдану та Українського інституту національної пам'яті.

Програма події:

Відкриє марафон відеопроєкт "Нескорені".

У трьох роликах проєкту нащадки воїнів УПА генерала Миколи Арсенича, командира Василя Андрусяка та стрільця Богдана Добушовського – Василь Арсенич, Михайло Стецик та Михайло Галущак відповідно, які сьогодні боронять Україну від російської агресії на передовій, розкажуть родинну історію, про своїх предків та загалом про зв'язок із попереднім поколінням борців за українську державність і незалежність.

Усі три ролики транслюватимуться в ефірі марафону.

Також у рамках інформаційного проєкту "Голоси УПА" глядачі зможуть почути відеоспогади про звитяги та боротьбу повстанців. Кількахвилинні відео зі спогадами учасників національно-визвольної боротьби середини XX століття створені інститутом на основі розлогих відеосвідчень, записаних Центром досліджень визвольного руху.

Спеціально для марафону історики та дослідники Української повстанської армії Іван Патриляк, Марина Мірзаєва, Микола Посівнич та Леся Онишко прочитають півгодинні лекції про різні аспекти історії УПА  – від розповіді про зародження армії та її фронт у перші місяці до участі жінок у визвольній боротьбі.

А також прямо з передової російсько-української війни в ефір марафону включаться  фронтмен гурту "Тінь Сонця" Сергій Василюк, фронтмен гурту "Юркеш" Юрій Юрченко та гурт "Веремій". 

Модеруватимуть подію співробітниця Українського інституту національної пам'яті Тетяна Бойко та дослідниця повстанських рухів, співробітниця Національного музею Революції Гідності Олеся Онишко.

Онлайн-марафон завершить 10-денну інформаційну кампанію Українського інституту національної пам'яті до 80-річчя УПА та Дня захисників і захисниць України, яка проходить під гаслом "Боролись! Боремось! Поборемо!".

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.