У Київській міськраді відклали перейменування вулиці Московської

На засіданні комісії Київської міської ради з місцевого самоврядування відклали питання про перейменування вулиці Московської

Про це заявив голова експертної топонімічної комісії міста Києва Олександр Алфьоров.

Під час громадського обговорення влітку цього року кияни висловились за перейменування вулиці Московської на честь князів Острозьких.

За процедурою перед винесенням проєкту рішення про перейменування вулиці документ мали розглянути на засіданнях депутатської комісії. Сьогодні це питання розглядали на засіданні комісії з місцевого самоврядування.

Депутатка Київської міської ради Дінара Габібулаєва від фракції "Європейської солідарності" запропонувала перейменувати Московську на "Європейського Союзу".

Голосуванням пропозицію Габібуллаєвої було відкладено. Після цього, за словами Олександра Алфьорова, депутат міської ради та заступник міського голови Володимир Прокопів заявив, що "Московська не буде перейменована на Острозьких".

 

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.