АНОНС: дискусія «Пабліки Телеграму як архів новітньої історії України»

Київська школа економіки запрошує 10 вересня на дискусію «Пабліки Телеграму як архів новітньої історії України»

24 лютого ми буквально оселилися у своїх смартфонах. Пабліки Телеграм стали найоперативнішим джерелом новин про пересування російських військ, повітряні тривоги та перемоги України на фронті. Тим часом, в російських пабліках населення грунтовно готували до "спецоперації" та лякали "біолабораторіями".
Київська школа економіки запрошує 10 вересня на дискусію "Пабліки Телеграму як архів новітньої історії України". Поговоримо про обидва інформаційні фронти цієї війни.
Новий smart-інструмент TGsearch (https://landing.tgsearch.com.ua/) допомагає шукати, фільтрувати та аналізувати інформацію в Telegram. За його допомогою ми спільно дослідимо та поговоримо про:
- "Нацизм, биолаборатории и ядерная угроза": словник війни РФ в Телеграмі
- День знань в Телеграмі на вільних та окупованих територіях
- Герої в в офіційних VS народних пабліках України
Учасниками вільної дискусії будуть: наукова спільнота (викладачі Київської школи економіки), розробники цифрових інструментів (Youcontrol), новинарі (Українська Правда, hromadske, liga.net), журналісти-розслідувачі (Bihus.Info) та аналітики (Вокс Україна).
Дата і час: 10 вересня, 15.00
Місце: Київська школа економіки, вул. Шпака, 3, ICU Event Hall, 5 поверх
Тривалість: 2 години

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.