АНОНС: дискусія «Пабліки Телеграму як архів новітньої історії України»

Київська школа економіки запрошує 10 вересня на дискусію «Пабліки Телеграму як архів новітньої історії України»

24 лютого ми буквально оселилися у своїх смартфонах. Пабліки Телеграм стали найоперативнішим джерелом новин про пересування російських військ, повітряні тривоги та перемоги України на фронті. Тим часом, в російських пабліках населення грунтовно готували до "спецоперації" та лякали "біолабораторіями".
Київська школа економіки запрошує 10 вересня на дискусію "Пабліки Телеграму як архів новітньої історії України". Поговоримо про обидва інформаційні фронти цієї війни.
Новий smart-інструмент TGsearch (https://landing.tgsearch.com.ua/) допомагає шукати, фільтрувати та аналізувати інформацію в Telegram. За його допомогою ми спільно дослідимо та поговоримо про:
- "Нацизм, биолаборатории и ядерная угроза": словник війни РФ в Телеграмі
- День знань в Телеграмі на вільних та окупованих територіях
- Герої в в офіційних VS народних пабліках України
Учасниками вільної дискусії будуть: наукова спільнота (викладачі Київської школи економіки), розробники цифрових інструментів (Youcontrol), новинарі (Українська Правда, hromadske, liga.net), журналісти-розслідувачі (Bihus.Info) та аналітики (Вокс Україна).
Дата і час: 10 вересня, 15.00
Місце: Київська школа економіки, вул. Шпака, 3, ICU Event Hall, 5 поверх
Тривалість: 2 години

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.