АНОНС: відкриття пам'ятника лідеру Крайової Української Ради в Криму Павлу Горянському

1 жовтня об 11 годині відбудеться урочисте відкриття пам'ятника на могилі лідера Крайової Української Ради в Криму у 1919-1920 роках, консула УНР в Криму Павла Горянського

1 жовтня об 11 годині відбудеться урочисте відкриття пам'ятника на могилі лідера Крайової Української Ради в Криму у 1919-1920 роках, консула УНР в Криму, літератора, педагога, фахівця бібліотечної справи, науковця Павла Горянського (1878–1935), яка знаходиться у Державному історико-меморіальному заповіднику в Києві "Лук'янівський цвинтар".

"Вшанування пам'яті лідера українського національного руху в Криму у буремний період війн і революцій 1919-1920 років Павла Горянського – це важлива подія для громади кримських українців, яка є другою за чисельністю в Криму і перетворена окупантом на одну з найбільш дискримінованих етнічних спільнот.
Це ще один сигнал українським патріотам в Криму, що про них пам'ятають, а також нагадування українським владі, суспільству і міжнародному товариству про існування традицій самоорганізації у великої української громади в поки що окупованому Криму" - сказав голова Організаційного комітету із встановлення пам'ятника на могилі Павла Горянського Андрій Іванець.
Також він повідомив, що кошти на облаштування останнього місця спочинку лідера українців Криму початку століття надали доброчинці, імена яких будуть названі на відкритті.
Павло Горянський
Павло Горянський
Теми

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.