У Гуляйполі російська ракета зруйнувала історичну пам'ятку

Майже повністю зруйновано пам'ятку кінця ХІХ - початку ХХ століття - будинок родини Цапко

Російські агресори ракетами зруйнували історичну пам'ятку у Гуляйполі - будинок родини Цапко кінця ХІХ - початку ХХ століття.

Ця будівля була цікава своїм каретним заїздом - останнім, що зберегіся у місті. Є ще один, однак він кардинально перебудований у 1990-х рр.

"Це найстаріша частина міста. Початок вул.Шевченка, околиці колишньої Базарної площі. Будинок разом з сусіднім будинком родини Карманових утворював цілісній ансамбль. Між ними була одна з двох уцілілих до нашого часу арок каретного заїзду" - повідомив історик Сергій Звілінський.

 

Влад Троїцький: «В Україні починає формуватися традиція усвідомлення генезису»

Інтерв’ю з театральним режисером Владом Троїцьким для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Восьме травня. Чому полеглих згадують у тиші

8 травня 1919 року лондонський часопис Evening News надрукував лист одного з своїх дописувачів із міркуваннями про те, як краще відзначити «День миру» - тобто першу річницю завершення світової війни. Його автор закликав започаткувати нову загальнонаціональну традицію - згадувати загиблих у війні хвилинами мовчання.

Вінстон Черчилль: "Совєтська загроза вже замінила собою нацистського ворога…"

На тлі 80-ї річниці завершення Другої світової війни варто згадати про одну з ключових постатей тих подій – прем'єр-міністра Великої Британії Вінстона Спенсера Черчилля – харизматичного політика, який понад усе в своєму житті нероздільно й повсякчас дбав про свій власний престиж та престиж Великої Британії, а перемогу над її ворогами вважав своєю власною справою, зумівши реалізувати з блискавичною енергійністю свою дитячу мрію – за умови можливості мати два життя – одне прожити як політик, друге – як воєначальник.

Літерна справа нкдб "Казачі полки"

Про російські казачі частини, що воювали на боці нацистської Німеччини, москва намагається не згадувати взагалі, особливо напередодні відзначення 80-ї річниці від дня перемоги у війні. Серед документів, датованих 1944–1945 роками, в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігається літерна справа під назвою "Казачі полки".