АНОНС: фестиваль LEGIO Historica у Кропивницькому

1-2 жовтня у Кропивницькому відбудеться благодійний історичний фестиваль LEGIO Historica.

1-2 жовтня у Кропивницькому відбудеться благодійний історичний фестиваль LEGIO Historica.

Щороку на початку жовтня у Херсоні відбувався історичний фестиваль. Зараз місто знаходиться у тимчасовій окупації і п'ятий за ліком фест переноситься, сподіваємось, на наступний рік. Натомість, організатори вирішили зібратись у Кропивницькому - місто стало одним з головних хабів для переселенців з Херсонщини, багато з них саме його обрали у якості тимчасового прихистку.

На історичному фестивалі відбудеться понад 20 подій - лекцій, воркшопів, дискусій, екскурсій, кінопереглядів, зустрічей - де багато дізнаєтесь про історію України, зокрема Південної її частини, поміркуєте з лекторами про процеси деколонізації, протидію російським історичним фейкам, осмислення досвіду окупації в історії і багато іншого.

Фестиваль матиме благодійний характер - збиратимуть кошти на користь жителів тимчасово окупованої Херсонщини, які не можуть покинути власну домівку. 

Фестивальна програма стартує об 11:00 в Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Д.І.Чижевського (вул. Велика Перспективна, 24) та простор іАтмосфера Мир 2.0 (вул. Велика Перспективна, 19).

Вхід на усі події вільний, але організатори просять заповнити реєстраційну форму.

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.