АНОНС: фестиваль LEGIO Historica у Кропивницькому

1-2 жовтня у Кропивницькому відбудеться благодійний історичний фестиваль LEGIO Historica.

1-2 жовтня у Кропивницькому відбудеться благодійний історичний фестиваль LEGIO Historica.

Щороку на початку жовтня у Херсоні відбувався історичний фестиваль. Зараз місто знаходиться у тимчасовій окупації і п'ятий за ліком фест переноситься, сподіваємось, на наступний рік. Натомість, організатори вирішили зібратись у Кропивницькому - місто стало одним з головних хабів для переселенців з Херсонщини, багато з них саме його обрали у якості тимчасового прихистку.

На історичному фестивалі відбудеться понад 20 подій - лекцій, воркшопів, дискусій, екскурсій, кінопереглядів, зустрічей - де багато дізнаєтесь про історію України, зокрема Південної її частини, поміркуєте з лекторами про процеси деколонізації, протидію російським історичним фейкам, осмислення досвіду окупації в історії і багато іншого.

Фестиваль матиме благодійний характер - збиратимуть кошти на користь жителів тимчасово окупованої Херсонщини, які не можуть покинути власну домівку. 

Фестивальна програма стартує об 11:00 в Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Д.І.Чижевського (вул. Велика Перспективна, 24) та простор іАтмосфера Мир 2.0 (вул. Велика Перспективна, 19).

Вхід на усі події вільний, але організатори просять заповнити реєстраційну форму.

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.