У Музеї Вінниці відкрилась виставка «Європейська площа: простір (не)пам’яті»

Це виставка - про громадський простір у середмісті Вінниці, який під час більшовицької окупації та подальшого радянського періоду перетворили на поховальну зону

Відкриття виставки відбулося у рамках Днів європейської спадщини у Вінниці.

 
Виставка має назву "Європейська площа: простір (не)пам'яті". Вона розповідає про громадський простір у середмісті Вінниці, який під час більшовицької окупації та подальшого радянського періоду перетворили на поховальну зону. Протягом майже століття, це місце настільки перенасичили різними сенсами, що його первинне призначення давно загубилося.
На стендах прослідковано історію цього місця з моменту його виникнення, оповідає про трансформації, які з ним відбувалися і відповідає на багато інших питань. Наприклад, хто там похований? Або, як місцева радянська влада загубила могилу одного зі своїх "ідолів"? Чи, звідки у середмісті Вінниці взялися поховання кількох десятків китайських найманців?
Виставка починає працювати в понеділок, 26 вересня. І триватиме щонайменше до кінця року.
Графік роботи виставки: з понеділка по п'ятницю, 12:00-18:00.
Місце: Вежа Артинова.
Вхід вільний.

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР