АНОНС: НМІУ запрошує разом почитати Геродота

Національний музей історії України пропонує відвідати авторську екскурсію Лобові Клочко "Читаємо Геродота. Греки і скіфи на землях Північного Причорномор'я"

Національний музей історії України пропонує відвідати авторську екскурсію Лобові Клочко "Читаємо Геродота. Греки і скіфи на землях Північного Причорномор'я".
Батько історії Геродот залишив надзвичайний спадок – 9 книжок, у яких змалював яскраві картини буття багатьох племен давнини. Відкриємо книгу IV – "Мельпомена": це оповідання про Скіфію та її мешканців – звитяжних скіфів, які зуміли здолати перського царя Дарія. Геродот, мабуть, побував у Північному Причорномор'ї.
А, як відомо ще зі шкільного підручника, на березі Чорного моря вихідці з Еллади та Малої Азії заснували низку колоній, і серед них – Ольвію, що значить "щаслива" (зараз село Парутине Миколаївської області). Вчені припускають, що саме в Ольвії й жив деякий час Геродот.
Початок екскурсії "Читаємо Геродота. Греки і скіфи на землях Північного Причорномор'я" у неділю, 18 вересня, о 13:00. Необхідно зареєструватися заздалегідь за телефоном: (044) 280-13-96. Адреса музею: вул. Лаврська, 9, корпус 12 (територія Національного заповідника "Києво-Печерська Лавра"). Вартість участі – 150 грн, для пенсіонерів, студентів, школярів – 90 грн (без додаткової плати за вхід до музею чи до Лаври).
 

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР