Депутати ініціюють спецпенсії для борців за незалежність України

Кадебісти та радянські судді нині мають значно більші пенсії, аніж борці за незалежність України

Народні депутати ініціюють встановлення пенсій за особливі заслуги для борців на незалежність України – про це на своїй сторінці у Facebook написав історик, народний депутат Володимир В'ятрович.

"Люди, завдяки яким постала незалежна українська держава, мають отримати від цієї держави гідні пенсії", – наголошує В'ятрович.

Наразі типовою є ситуація, коли борці за незалежність, які пережили роки комуністичних таборів, живуть у бідності. "Їхні пенсії значно нижчі за пенсії їхніх катів – колишніх суддів, прокурорів, працівників КДБ, МВС тощо, є значно вищими. Час нарешті покласти край цій несправедливості", – пише Володимир В'ятрович.

 
Миколі Матусевичу надали матеріальну допомогу лише після широкого розголосу
reporters.media

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.