IN MEMORIAM: Померла медсестра УПА Катерина Гаврилів

Катерині Гаврилів було 102 роки

13 вересня, на 103-му році життя відійшла медсестра УПА Катерина Данів-Гаврилів, відома під псевдо "Зелена".

Катерина Данів-Гаврилів народилась на Львівщині у робітничій родині. У 1936 році переїхала до сестри у Варшаву, де працювала у крамниці "Гуцульська штука". У Польщі відвідувала медичні курси та вступила у гурток ОУН.

У червні 1941 року переїхала до Львова. Машиністка окружного провідника ОУН (б) у м. Стрий А. Пасічника, зв'язкова Стрийського окружного проводу ОУН (б). Виготовляла листівки, вела архів проводу, переносила естафети. Переслідування НКВС почалися у 1947 році, коли медсестра переїхала у Сколівський район.

Часто змінювала місце проживання. Згодом зуміла перейти на легальне становище. У 1950 році вийшла заміж за сільського учителя Михайла Гавриліва. Народила трьох дітей: Любомира, Зіновія та Уляну.

Остаточно сім'я переїхала у Болехів, де Катерина Данів-Гаврилів працювала на місцевому лісокомбінаті понад 20 років.

 

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР