МВС та УІНП презентували проєкт "Герої МВС"

На сайті МВС тепер є сторінка вшанування загиблих на війні поліцейських

МВС та Інститут національної пам'яті зібрали свідоцтва українських правоохоронців про воєнні дії в Україні, щоб у майбутньому спиратися на першоджерела та не спотворити історію.

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський та в.о. голови Українського інституту національної пам'яті Максим Ярмистий до 200 днів повномасштабної війни презентували проєкт "Героїв МВС".

"Історії дуже цінні… дуже швидко втрачається пам'ять про те, що було день, тиждень, місяць тому. Тому ми з командою МВС зробили такий проєкт - він є на сайті, й кожен може його подивитися - Герої МВС", - сказав Монастирський під час презентації проєкту "Герої МВС".

Глава МВС додав, що в майбутньому будуть і меморіал, і музей, але для цього треба "фактично фіксувати кожну мить життя цих героїв, їх вчинки".

В.о. голови Інституту національної пам'яті Максим Ярмистий додав: "Це не просто відкриття окремого розділу, це насамперед збереження тих історій героїв МВС, які вже розповіли свою історію... Це збереження пам'яті для майбутніх поколінь та істориків, які оцінюватимуть, аналізуватимуть ці свідчення, історії, а також для журналістів, щоб у майбутньому ніхто не зміг спотворити історію, щоб ця історія була з першоджерел".

 

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.

Лист до братів-юдеїв. Найдавніший документ зі згадкою про Київ написаний івритом?

Справжньою сенсацією для науковців у 1960-х роках стала знахідка документа, написаного за часів Давньої Русі, на її теренах, ще й зі згадкою Києва. Щоправда, йдеться не про літопис чи хроніку. Тож про якісь важливі політичні події з нього годі було дізнатися. Та й зберігався він не в Києві, а в Каїрі. У сховищі тамтешньої синагоги Бен-Езра.