У Канаді відзначили 130-ту річницю поселення українців до провінції Альберта

У канадському містечку Ламонт відзначили День Незалежності України та 130-ту річницю поселення українців до провінції Альберта

Про це у Фейсбуці повідомило Генеральне консульство України в Едмонтоні.

 

Саме до цього містечка позаминулого століття прибули перші українські переселенці з села Небилів на Івано-Франківщині.

"Сьогодні ця околиця одна з найбільших по концентрації канадців українського походження. Тут знаходяться десятки пам'яток української культурної спадщини, серед яких і найбільша Писанка у світі", – розповіли у Генконсульстві.

Захід відбувся за участі депутатів федерального і провінційного парламентів, міністрів уряду Альберти та місцевої влади.

Перед присутніми виступив Генеральний консул Олександр Данилейко. Він закликав учасників не забувати про війну, розв'язану росією проти України, і продовжувати активно допомагати українському народу у боротьбі проти російського агресора.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.